Επαναπροκήρυξη εκδρομής στους Λειψούς

ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ

ΠΕΡ/ΚΗ Δ/ΝΣΗ Π.&Δ. ΕΚΠ/ΣΗΣ ΝΟΤΙΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ

Δ/ΝΣΗ Δ/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠ/ΣΗΣ ΔΩΔΕΚ/ΣΟΥ

ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΠΑΤΜΟΥ                                                                                     Πάτμος, 16-3-2018

ΤΗΛ. FAX. 2247031315                                                                                    αριθ. πρωτ. : 120

e-mail: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

ΘΕΜΑ: «Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος από τα Τουριστικά Γραφεία για την οργάνωση ημερήσιας εκπαιδευτικής εκδρομής στους Λειψούς».

ΣΧΕΤ.: Υ.Α.: 33120/ΓΔ4/6.3.2017 του Υπουργείου Παιδείας, Έρευνας & Θρησκευμάτων που δημοσιεύθηκε στο ΦΕΚ 681 τχ Β΄/ 6.3.2017, με θέμα «Εκδρομές – Εκπαιδευτικές επισκέψεις μαθητών και μαθητριών Δημόσιων και Ιδιωτικών σχολείων Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης εντός και εκτός της χώρας».

Ο Σύλλογος Διδασκόντων του Γυμνασίου Πάτμου επαναπροκηρύσσει την εκδήλωση ενδιαφέροντος από τα Τουριστικά Γραφεία για τη διοργάνωση ημερήσιας εκπαιδευτικής εκδρομής στους Λειψούς.

Συγκεκριμένα:

• Η εκδρομή θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 2 Μαΐου 2018.
  • Ο προβλεπόμενος αριθμός μαθητών που θα συμμετέχουν είναι 30.
  • Συνοδοί καθηγητές: 6 (1 αρχηγός και 5 συνοδοί).

Η προσφορά θα πρέπει να περιλαμβάνει και να εξασφαλίζει τα παρακάτω:

• Ακτοπλοϊκή μετάβαση μαθητών και συνοδών καθηγητών από την Πάτμο στους Λειψούς. Αναχώρηση από Πάτμο για Λειψούς στις 08.00 π.μ. και αναχώρηση από Λειψούς για Πάτμο στις 15.30 μ.μ.
  • Ασφάλεια μαθητών και καθηγητών

Παρατηρήσεις - υποχρεώσεις

• Υποχρεωτική Ασφάλιση Ευθύνης Διοργανωτή, όπως ορίζει η κείμενη νομοθεσία, καθώς και πρόσθετη προαιρετική ασφάλιση για περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας μαθητή ή συνοδού καθηγητή.
  • Την αποδοχή από το πρακτορείο ποινικής ρήτρας σε περίπτωση αθέτησης του συμβολαίου από τη μεριά του.
  • Την αντιμετώπιση της περίπτωσης που δεν θα πραγματοποιηθεί η εκδρομή στην προβλεπόμενη ημερομηνία λόγω ανωτέρας βίας (απαγορευτικός απόπλους, απεργία κ.λ.π.).
  • Επιστροφή χρημάτων σε μαθητή που για λόγους ανωτέρας βίας δεν θα έρθει στην εκδρομή.
  • Με την προσφορά θα κατατεθεί από το ταξιδιωτικό γραφείο απαραιτήτως και υπεύθυνη δήλωση ότι διαθέτει το ειδικό σήμα λειτουργίας, το οποίο πρέπει να βρίσκεται σε ισχύ.
  • Εκπρόθεσμες ή μη σφραγισμένες προσφορές δε θα γίνουν δεκτές.

Για τις παραπάνω υπηρεσίες ζητείται η τελική συνολική τιμή (με ΦΠΑ) της εκδρομής, αλλά και η επιβάρυνση ανά μαθητή χωριστά.

Οι σχετικές προσφορές θα πρέπει να κατατεθούν στο Γραφείο της Διευθύντριας (Γυμνάσιο Πάτμου 85500 ΠΑΤΜΟΣ) σε σφραγισμένους φακέλους μέχρι την Τετάρτη 21 Μαρτίου 2018 και ώρα 11.00 π.μ..

Οι προσφορές που θα κατατεθούν, θα ανοιχθούν ενώπιον της επιτροπής αξιολόγησης προσφορών. Το Τουριστικό-Ταξιδιωτικό Γραφείο που θα επιλεγεί θα ενημερωθεί τηλεφωνικώς.

Αικατερίνη Σπύρτου